Marketing internetowy dla studia fotograficznego

Marketing internetowy stanowi w dzisiejszych czasach najbardziej skuteczną drogę dotarcia do świadomości odbiorcy. W czasach ogólnego kryzysu zaufania do tradycyjnej treści reklamowej, jest on również najbardziej perswazyjnym narzędziem, a zatem, nie tylko skutecznie dociera do odbiorcy przebijając się przez natłok treści marketingowych płynących innymi kanałami i sygnalizując obecność reklamowanego obiektu, ale również potrafi nakłaniać do skorzystania z usługi. Marketing internetowy to również najbardziej skuteczna metoda żeby promować studio graficzne i pracę profesjonalnego grafika.

Internet to najlepszy kanał do promowania usług, jakie świadczy profesjonalny grafik. Jest to związane z tym, że większość zleceń graficznych dotyczy właśnie projektów internetowych. Sieć jest wręcz naturalnym środowiskiem, w którym sprawdza się treść graficzna, a jednocześnie jest dobrem powszechnie dostępnym, dlatego tak bardzo wiąże się z pracą grafika.

Metod promocji, na jakie może zdecydować się studio graficzne jest wiele. Podstawowym krokiem jest zwiększenie widoczności strony internetowej w rankingu wyszukiwarki. Chodzi o to, by po wpisaniu odpowiedniej frazy kluczowej przez użytkownika szukającego dobrego grafika, np. frazy „fotografia produktowa warszawa” (przykład www.legrafik.pl), strona danego studia była wyświetlana na najwyższej pozycji. Najczęściej klikane są bowiem jedynie trzy pierwsze linki. Żeby strona mogła mieć wysoki wynik w rankingu wyszukiwania, musi zostać poddana pozycjonowaniu internetowemu oraz optymalizacji. Jest to tzw. SEO, jedna z podstawowych metod marketingu internetowego.

Kolejnym wariantem na, jaki warto postawić jest skorzystanie z możliwości, jakie stwarza narzędzie Google AdWords. Jest to marketing, który bazuje na tzw. linkach sponsorowanych, które sprężone są z pewnymi frazami kluczowymi. W ramach tego narzędzia, po wpisaniu przez użytkownika pewnych słów kluczowych do wyszukiwarki, nad wynikami proponowanych stron, znajduje się link sponsorowany. Dzięki temu, strona z wykupioną reklamą AdWords, bez względu na stopień atrakcyjności w rankingu robota wyszukiwarki, bez konieczności pozycjonowania, będzie zajmowała najwyższą pozycję na liście proponowanych linków, w ramach reklamy, nie zaś wyniku wyszukiwarki.

Inną metodą marketingu internetowego jest zjawisko określane, jako remarketing. Marketing bazuje na wysłaniu w stronę odbiorcy nowej treści, remarketing polega z kolei na ponowieniu pewnej treści, wysłaniu tego samego komunikatu. Remarketing bazuje na technologii tzw. ciasteczek, które śledzą ruch internauty w sieci i na podstawie jego zainteresowań wysyłają reklamę firmy, która świadczy usługi z zakresu, którym interesuje się internauta. Dla przykładu, jeśli użytkownik sieci odwiedzi stronę, która jest promowana w ramach remarketingu, reklama odsyłająca do niej będzie wyświetlała się na innych stronach, które będzie przeglądał, dzięki czemu będzie obecna w jego świadomości przez cały czas. Jest to bardzo skuteczna metoda, ponieważ treść reklamy wysyłana jest do osoby bezpośrednio zainteresowanej tematyką danej strony.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*